Prestiżowa nagroda dla średniej wielkości firm

Materiał partnera

Ruszył proces zbierania zgłoszeń do Nagrody Specjalnej Forum Ekonomicznego w Krynicy, dedykowanej tzw. „ukrytym czempionom”.

Do tej grupy przedsiębiorstw należą średniej wielkości firmy, które są dostawcami specjalistycznych produktów i usług, osiągają sukcesy na rynkach zagranicznych, ale często nie są powszechnie znane z uwagi na swoją wąską specjalizację.

Zgłoszenia będą zbierane do 10 sierpnia 2017 roku. Firmy zainteresowane rywalizacją o tytuł „Ukytego Czempiona Roku” zgłaszają się samodzielnie, wypełniając formularz dostępny pod tym linkiem. Nazwa zwycięskiej firmy zostanie ogłoszona w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się pierwszego dnia XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy (5-7 września 2017 roku). W trakcie tego samego wydarzenia zostaną ogłoszeni zdobywcy tytułu „Człowiek Roku”, „Firma Roku” oraz „Organizacja Pozarządowa Roku”, przyznawanego przez Radę Programową Forum.

„Ukryci czempioni odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju gospodarczym Polski. W skali mikro, zatrudniają członków lokalnych społeczności, niejednokrotnie będąc jednym z czołowych, o ile nie największym pracodawcą w okolicy. W skali makro, przyczyniają się do rozwoju polskiego eksportu, który napędza wzrost gospodarczy w kraju. Dostarczając odbiorcom z różnych stron świata produkty i usługi wysokiej jakości, uczestniczą w budowaniu pozytywnego wizerunku naszego kraju za granicą. Są bohaterami internacjonalizacji polskiej gospodarki. Zasługują na uznanie, a ta nagroda jest jego wyrazem”, mówi Michał H. Mrożek, prezes zarządu HSBC Bank Polska S.A.

HSBC Bank Polska S.A., instytucja finansowa specjalizująca się w obsłudze polskich firm działających na rynkach zagranicznych oraz zagranicznych inwestorów prowadzących działalność „nad Wisłą”, jest partnerem nagrody specjalnej drugi rok z rzędu. Udział w konkursie umożliwia „ukrytym czempionom” m.in. zaistnienie na prestiżowym wydarzeniu gospodarczym, jakim jest Forum Ekonomiczne w Krynicy, nazywane „polskim Davos”.

W 2016 roku tytuł „Ukrytego Czempiona Roku” zdobyła firma Sescom z Gdańska, dostawca kompleksowych usług Facility Management wspierających utrzymanie i rozwój placówek sieciowych w Europie. Spółka ta w zaledwie kilka lat od powstania przekształciła się z lokalnego przedsiębiorstwa w międzynarodowego gracza, obsługującego ponad 30 tys. placówek (m.in. sklepów, oddziałów banków, punktów gastronomicznych i stacji benzynowych) w Europie. W ścisłej czołówce kandydatów do tytułu „Ukrytego Czempiona 2016” znalazła się też firma SECO/WARWICK ze Świebodzina oraz Kaskat z Gorzowa Wielkopolskiego.

SECO/WARWICK dostarcza urządzenia i technologie do czołowych firm w branżach lotniczej, samochodowej czy energetycznej w 70 krajach. Kaskat dostarcza produkty mleczne do odbiorców z 55 krajów. Wszystkie firmy z tzw. „krótkiej listy” zostały zaprezentowane w materiale video dostępnym pod tym linkiem.

Krótką relację z ubiegłorocznej gali wręczenia nagrody specjalnej dla „Ukrytego Czempiona Roku” można obejrzeć, korzystając z tego linku.

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Partner serwisu

HSBC

Wideo

Sebastian Grabek

Sebastian Grabek

Eksperci

Sebastian
Grabek
Zofia Sitnik

Zofia Sitnik

Eksperci

Zofia
Sitnik
Krzysztof Woźniak

Krzysztof Woźniak

Eksperci

Krzysztof
Woźniak